O firmě
O Firmě

Historie produktů značky MS Composit započala roku 1994, kdy pod původním názvem firmy Modelsport, zahájili její zakládající společníci výrobu kompozitových rotorových listů nesoucích tuto značku. Tyto výrobky si díky své vysoké kvalitě a využití tehdy neobvyklého konstrukčního materiálu, karbonu, záhy vydobyly pevnou pozici na světovém trhu s těmito produkty.

Původním programem firmy Modelsport byla obchodní činnost týkající se modelářství se specializací na rádiem řízené modely a zejména vrtulníky. Firma poskytovala kompletní servis a poradenskou činnost doplněnou o výuku pilotáže RC modelů letadel a vrtulníků.

Díky zkušenostem s použitím karbonových kompozitů při výrobě rotorových listů, došlo k rozvoji technologického využití tohoto materiálu i v jiných odvětvích, kdy od roku 1997 jsme spolupracovali na několika architektonických projektech, jejichž výsledkem bylo několik typů speciálního celokarbonového nábytku a doplňků do interiéru pod názvem Karbon. Tento projekt byl realizován ve spolupráci s renomovaným týmem architektů skupiny Olgoj Chorchoj.

Vlivem využití zkušeností se zpracováním karbonových vláken bylo možné dále posouvat hranice vlastností rotorových listů pro RC vrtulníky, což vyústilo rovněž v rozvoj speciálního odvětví dnes velmi populárních rotorových listů pro noční lety, kdy došlo ke spojení precizní technologie zpracování kompozitů s elektronickým vybavením integrovaným do konstrukce rotorových listů. Z toho vyplynulo rovněž prvenství v zahájení výroby ocasních vrtulek pro noční lety s plně integrovanou elektronikou včetně napájecích zdrojů. V současné době se zabýváme výrobou ucelené škály těchto produktů všech velikostí od ocasních vrtulek přes různobarevně svítící rotorové listy až po procesorem řízené projekční systémy vyráběné pod označením Magicblades.

Roku 2000 jsme vstoupili na trh s tehdy jedinečným RC mikrovrtulníkem s názvem HORNET vlastní konstrukce, který byl prvním produktem tohoto typu na světě a prakticky odstartoval velký rozmach této kategorie RC modelů ve světě leteckého modelářství.

V souvislosti s vývojem a výrobou tohoto produktu jsme získali zkušenosti s vývojem a výrobou nástrojů pro zpracování plastů. Následně byly zůročeny tyto možnosti ve spolupráci s dalšími subjekty, kde spolupracujeme jako dodavatelé plastových komponentů.

Od roku 2003 byla zahájena výroba letadel z EPP materiálu s využitím CNC technologie řezání horkým drátem. Následně bylo zahájeno tehdy unikátní využití CNC potisku tohoto materiálu, což umožnilo výrobu EPP letadel s velmi atraktivním plnobarevným potiskem. Tuto technologii následně začali používat i ostatní výrobci.

V současné době se nadále zabýváme výrobou RC modelů letadel, vrtulníků a příslušenství. Nadále vyrábíme dnes již světově známé a uznávané rotorové listy z karbonových i skelných kompozitů pro všechny typy RC vrtulníků všech kategorií.

Zároveň se zabýváme i obchodní činností, prodejem, vývozem a dovozem zboží týkajícího se tohoto bezesporu zajímavého oboru. V souvislosti s obchodní činností poskytujeme také potřebný servis související s prodejem a provozem RC modelů, zejména vrtulníků.

Od toho se odvíjí rovněž poskytování speciálních služeb s využitím této techniky, jako je letecké snímkování a video, či zavádění elektrických vodičů v nepřístupných oblastech například při stavbě energetických rozvodů. Pro tyto účely máme vlastní vývoj a produkci speciálních zařízení k těmto účelům.


 
PayPal 
Modelsport © 2014 - všechna práva vyhrazena