Elektronika,ESC a pod
LIPOLY EQUALIZER

LIPOLY EQUALIZER

Cena:  500,00 CZK
bez DPH: 413,22
Dostupnost: Skladem 
Artikl:  8446
Artikl výrobce: ms
Min. odběr: 1 ks

  Popis     Parametry     Doporučujeme (2)  

Popis

Účelem Li-Poly Equalizeru je zajistit stejné napětí pro každý jeden Li-Pol článek v celé sadě (sériově zapojené články).

Udržovat stejné napětí na článcích v sadě je nezbytné, protože články mohou být v různém stavu nabití, nebo mít různá napětí, když jsou články vybíjeny, a mají tendenci více nebo méně se rozcházet. Doporučeným způsobem pro udržení napětí na článcích na stejné hodnotě je vyhnout se přebíjení a hlubokému vybíjení, což může znamenat i nevratné poškození.

Li-Poly Equalizer řeší tento problém plně automatikcy, když je baterie nabíjena. Během nabíjení zařízení monitoruje napětí všech sériově zapojených článků, a snaží se je udržet na stejné hodnotě. Equalizer se připojuje mezi Li-Pol nabíječ a samotnou baterii. Parametry ukončení nabíjení a nabíjecího proudu jsou zajišťovány nabíječkou. Equalizer koriguje napětí jednotlivých článků od začátku nabíjení, na rozdíl od jiných typů podobných zařízení.


Ukončení při přepětí
Speciální bezpečnostní funkcí Equalizeu je rozpojení nabíjecího obvodu, když napětí článků vystoupí na nebezpečné hodnoty. Jestliže jeden článek v sadě (2 - 5 článů) dosáhne napětí 4,3V, tak je nabíjecí proces okamžitě ukončen. Sériově spojené články musí být k Equalizeru připojeny přes senzorový kabel, přes který se měří jednotlivé články. Li-Pol baterie dodávané firmou robbe standardně tento konektor obsahují. Jestliže už máte své vlastní Li-Pol baterie bez konektoru, tak je můžete dovybavit individuálně (kabel lze dokoupit jako příslušenství).


Je-li to třeba, Equalizer může být také použit na vybití sady, kdy vyrovnává sadu na koncové vybíjecí napětí. Zařízení může být použito nezávisle (velmi pomalé vybíjení), nebo být připojeno na nabíječku nastavenou ve vybíjecím režimu.


 
PayPal 
Modelsport © 2014 - všechna práva vyhrazena